Informacje o Słonecznym Brzegu

Słoneczny Brzeg to nazwa bułgarskiego kurortu, położonego nad Morzem Czarny, ok. 35 km na północ od Burgas. Administracyjnie należy do gminy Nessebar. Jest to największy i najpopularniejszy kurort w Bułgarii. Posiada niezwykle rozbudowaną infrastrukturę turystyczną – znajduje się tam ponad 300 000 miejsc noclegowych, ponad 130 restauracji, liczne bary, kawiarnie, kluby nocne i inne miejsca rozrywki dla turystów.


słoneczny brzeg

Słoneczny Brzeg, Morze Czarne, Bułgaria


Magnesem, który przyciąga turystów do Słonecznego Brzegu jest przede wszystkim klimat. Oczywiście najlepsze warunki pogodowe występują w miesiącach lipiec i sierpień, woda w morzu jest najcieplejsza, a temperatura powietrza najwyższa. Sprzyjające warunki występują jednak już od czerwca i trwają minimum do końca września. Pogoda jaka panuje na wschodnim wybrzeżu Bułgarii w połączeniu z pięknymi i piaszczystymi plażami, daje wymarzone warunki do wypoczynku dla całej rodziny.


Na dobrym poziomie znajduje się również infrastruktura transportowa. Słoneczny Brzeg jest dobrze skomunikowany z okolicznymi miejscowościami i największymi miastami Bułgarii. Stosunkowo blisko jest także do portów lotniczych w Burgas (ok. 35 km) oraz Warnie (ok. 100 km).

Słoneczny Brzeg - atrakcje

Słoneczny Brzeg to przede wszystkim mnóstwo atrakcji dla turystów. Oprócz wypoczynku plażowego i kąpieli morskich można uprawiać sporty wodne (w okolicach jest sporo wypożyczalni sprzętu do nurkowania czy wind-surfingu). Do dyspozycji wczasowiczów są także parki wodne. Sporo oferują również pobliskie miejscowości, np. bogaty w zabytki Nessebar. Słoneczny Brzeg słynie jednak z życia nocnego. Liczne kluby nocne, kasyna czy często organizowane festiwale nie pozwolą nudzić się w tym miejscu. Jednym z najsłynniejszych klubów jest Cacao Beach – imprezy, które odbywają się w tym klubie są niezwykle efektowne. Warto wybrać się również do dyskoteki Lazur, Dance Klub Mania i The Corner.


słoneczny brzeg

Widok na Słoneczny Brzeg

Polecamy

Kurort Słoneczny Brzeg Bułgaria poleca wszystkim miłośnikom niezapomnianych wakacyjnych wrażeni i atrakcji.


Komfortowy apartament Słoneczny Brzeg jest w stanie zaoferować wszystkim tym, którzy cenią sobie wygodny wypoczynek za rozsądną cenę.