Dojazd samochodem do Bułgarii (Elenite)

Samodzielna organizacja wczasów niesie ze sobą sporo zalet. Jedną z nich jest pełna niezależność. Nie musimy dostosowywać się do konkretnych warunków podróży, narzucanych przez biura turystyczne. Mamy pełną swobodę, co do organizacji wakacji. Jednym z najważniejszych aspektów, który należy zaplanować jest dojazd do naszego miejsca wypoczynku.


Sporo osób, które wybierają się na wczasy do Bułgarii preferuje podróż samochodem. Odległość jaką należy pokonać do Elenite wynosi około 1600 km (z Krakowa – 1400 km, z Gdańska – 2000 km). Tak więc nieprzerwane podróżowanie ze stolicy Polski do Elenite zajęłoby około 24 godzin. Jest to bardzo dużo czasu spędzonych w podróży, jednak dobre rozplanowanie przejazdu może nam znacznie urozmaicić wakacje. Najczęściej wybieraną trasą jest droga przez Słowację, Węgry i Rumunię. Z Warszawy możemy kierować się na Radom, a następnie drogą krajową nr 9 do przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku. Następnie możemy kontynuować jazdę trasą E371na Prešov i dalej na Košice. Z kolei na Węgrzech należałoby się kierować na Miskolc i następnie na Debrecen. Z kolei W Rumunii możemy obrać kierunek na stolicę tego państwa – Bukareszt. Oczywiści do Bukaresztu nie wjeżdżamy tylko kierujemy się na południe na miasto Giurgiu. Pierwszym bułgarskim miastem będzie Ruse, które położone jest nad Dunajem. Następnie możemy kierować się E70, aż do zjazdu w kierunku miejscowości Provadia, a następnie kierujemy się na Nessebar.


Oczywiście należy pamiętać o odpowiednim rozplanowaniu postoju. Warto skorzystać np. z noclegu na Węgrzech lub w Rumunii. W ten sposób możemy zwiedzić kilka ciekawych miast (np. stolicę Rumunii Bukareszt). Zaletą podróży samochodem jest także pełna swoboda w zwiedzaniu Bułgarii. Bez problemu możemy udać się w wiele przepięknych terenów i miejscowości tego kraju. Należy jednak pamiętać, aby dobrze przygotować się do podróży. Powinnyśmy posiadać trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, apteczkę i kamizelkę odblaskową. Należy także zapoznać się z aktualnymi dopuszczalnymi prędkościami oraz podstawowymi zasadami ruchu drogowego w danym kraju, przez który będziemy przejeżdżać. Nie można także zapomnieć o obowiązkowych winietach na autostradach.

Mapa przejazdu

Poniżej znajduje się przykładowa trasa przejazdu z Warszawy do Elenite:


Polecamy

Dogodne noclegi Włochy zagwarantują ci od ręki w atrakcyjnej cenie i dostosowane do twoich indywidualnych potrzeb.